İZMİR ADLİYESİ ŞEHİTLERİNİ ANDI

        İzmir Adliyesi'ne yönelik olarak 05.01.2017 tarihinde gerçekleştirilen menfur terör saldırısında şehit olan Polis Memuru Fethi SEKİN ve Mübaşir Musa CAN'ın, şehadetlerinin üçüncü yıldönümü sebebiyle, 06.01.2020 günü İzmir Adliyesi'nde anma töreni gerçekleştirilmiştir. 

       Anma törenine Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanı Sayın Köksal TOPTAN, Adalet Bakan Yardımcısı Sayın Zekeriya BİRKAN, İzmir Valisi Sayın Erol AYYILDIZ, İl Protokolü, Yargıtay Üyeleri, şehit aileleri, İzmir Cumhuriyet Başsavcısı, İzmir Adalet Komisyonu Başkanı, İzmir ve ilçelerinde görev yapan hakim ve Cumhuriyet savcıları, avukatlar, yargı mensupları ve vatandaşların yoğun bir katılımı gerçekleşmiştir. 

       Törende Adalet Bakan Yardımcısı Sayın Zekeriya BİRKAN, İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Kamil Erkut GÜRE ve İzmir İl Emniyet Müdürü Sayın Hüseyin Aşkın tarafından konuşma yapılmış olup, Adliyemiz tarafından, şehitlerimiz anısına hazırlanan kum sanatı gösterisi ve barkovizyon gösterisi izleyenlere duygusal anlar yaşatmıştır. İl Müftüsü Sayın Recep Şükrü BALKAN tarafından, şehitlerimiz ruhuna okunan duanın ardından, Adliyemiz C Kapısında bulunan Fethi Sekin heykeline ve şehit düştüğü yere karanfiller bırakılarak törenimiz sona ermiştir. 

       Şehitlerimiz Fethi SEKİN ve Mübaşir Musa CAN'a bir kez daha Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyoruz. Şehitlerimizin mekanı cennet, ruhları şad olsun. 06.01.2020 

  Adres

  Adalet Mahallesi Şehit Polis Fethi Sekin Caddesi No:11/A Bayraklı / İZMİR

  Telefon

  Telefon: 0232 411 20 00

  Faks: 0232 435 04 37

  E-Posta

  izmircbsisaretadalet.gov.tr

  © 2020 İZMİR ADLİYESİ Resmi İnternet Sitesidir. Tüm hakları saklıdır.

  Sitemizi Bugün : 3653 - Toplam : 765460 kişi ziyaret etmiştir.